Budete-li potřebovat poradit, pište přes online podporu nebo volejte 558 843 540.

Několik rad k akumulačním kamnům

Akumulační topení je velice efektivní, ale nedoporučuje se používat například v případě vysokých stropů nebo při špatné tepelné izolaci objektu. Akumulační vytápění je vhodné všude tam, kde není například plyn a chceme si zajistit relativně snadné a čisté vytápění. Kamna jsou vhodná pro lokální vytápění či temperování bytů, malých provozoven, kanceláří či menších rodinných domků, kde se nevyplácí elektrokotel. „Pro zásadní rozhodnutí o způsobu topení je dobré znát energetický audit nemovitosti.
 
Správně navrženými akumulačními kamny se mohou ušetřit i nemalé náklady. Při instalaci akumulaček bychom měli mít v první řadě přehled o tom, jaké jsou tepelné ztráty vytápěné místnosti, nejlépe vše konzultovat s odborníkem. Ten na základě výpočtu tepelných ztrát místnosti zvolí vhodný typ s odpovídajícím příkonem.Moderní akumulační topení dokáže rychle reagovat na měnící se potřebu tepla v jednotlivých místnostech. Každou místnost tedy můžeme v podstatě vytápět samostatně a regulovat topení tak, abychom si vždy zajistili požadovaný tepelný komfort. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení