Budete-li potřebovat poradit, pište přes online podporu nebo na email obchod@hahn.cz. Děkujeme

Typy akumulačních kamen

Dynamická akumulační kamna  

Akumulační kamna dynamického typu nabízejí z hlediska možností ovládání a celého principu fungování o trochu více než druhý uvedený typ. Oproti němu jsou totiž uzpůsobeny tak, aby nahromaděné teplo udržely po celý den. Navíc jsou povětšinou vybaveny i ventilátorem, který tak může uvolňované teplo snadněji a rychleji předat do prostoru. Dynamická akumulační kamna mohou disponovat různě složitými druhy termostatu – od jednoduchého zařízení až po zcela programovatelné jednotky, díky kterým lze upravovat nastavení akumulačních kamen i třeba v závislosti na povaze určitého dne apod.

348_max

Statická akumulační kamna  

Akumulační kamna statická se osvědčí v méně náročných provozech, kde nejsou požadavky na dodávání tepla tak vysoké. Obsahují totiž systém izolace, který není schopen zajistit celodenní udržení tepla. Taktéž jsou omezeny možnosti ovládání a regulace. Statická akumulační kamna tak předávají teplo do prostoru v okamžiku, kdy se začnou nabíjet/nahřívat. Tato omezení jsou kompenzována nižšími náklady na pořízení. 

TTB---Static-Storage-Heater-2_open

 


 
Pro jaké prostory jsou akumulační kamna vhodná?  

Obecně se akumulační kamna hodí do menších prostor, není v jejich možnostech vytápět například celý byt či dům umístěním pouze jednoho zařízení. Pokud se tedy rozhodnete řešit systém vytápění ve svém obydlí pomocí akumulačních kamen, bude potřeba pořídit pro každou místnost jedny akumulační kamna. Případně je možné využít akumulační kamna jako doprovodné topidlo určené pro udržování teploty na stanovené hodnotě, kdy hlavní zdroj tepla je vypnutý, nebo mimo provoz.

Výhody:

+ není nutnost údržby
+ využívání levného tarifu
+ snadná montáž